пʼятниця, 23 травня 2014 р.

Цікаві риби

 Риба - пила                                                                                                                                                        


Вид "Риба-пила" занесена в міжнародну Червону Книгу
Риба-пила (Pristis pectinatus) або звичайний пілорил, зустрічається біля берегів Атлантичного океану, в Середземному морі, біля узбереж Тихого і Індійського океанів. Він досягає 4,8 м в довжину, а можливо, і більш. Досить значної ваги - екземпляр довжиною 4,2 м важив 315 кг, а найбільший зафіксований вага склала майже 2400 кг.
Пілорил розмножується шляхом яйцеживородіння, причому самка приносить 15-20 дитинчат. У ембріонів, що перебувають в утробі матері, рило м'яке, а зуби «пилки» повністю сховані під шкірою до самого народження. Цей вид, як і інші представники сімейства, зустрічається лише в прибережній смузі, часто на глибині настільки малою, що спинні плавці ската виступають на поверхню.
Біля берегів Америки пилорил здійснює сезонні міграції: з південних районів в північні влітку, і в зворотному напрямку восени. Він зустрічається не тільки в морській, але і в солонуватою і навіть прісній воді. Цей вид іноді заходить в річки, піднімаючись високо проти течії. Їжу пілорилів складають головним чином різні дрібні тварини, що живуть у грунті. Для викопування їх з мулу пілорили використовують свою пилку, уживану в цьому випадку в якості лопати і граблів.
Іноді спостерігали, як вони, увірвавшись в зграю дрібних риб (сардина, кефаль), діяли пилкою як шаблею, вражаючи свою здобич, а потім захоплюючи її на дні. Скати-пілорили мають невелике господарське значення. М'ясо їх досить грубе, але цілком їстівне. Небезпеки для людини вони не представляють.


Риба-півень                                                                                                                    

 Морський півень – риба хижа, що відноситься до загону скорпенообразних. Друга її назва – тригла. Її можна одночасно вважати потворною і красивою і, без сумніву, екзотичною. 
У забарвленні спостерігається перевага цегляно-червоних квітів, а ближче до хвостової частини – коричневих. Черевна область сріблясто-біла або світло-рожева. Зяброві плавники в складеному вигляді дотягують до хвоста, зовні вони такого ж кольору, як черево. У розгорнутому вигляді верхня поверхню в бузкових тонах переходить у лілові. По краю плавників йде блакитна облямівка. Ось таку незвичайну зовнішність має морський півень. Фото демонструє всю його нестандартність.
Морський півень не тільки плаває, а й літає. Бажаючи поганяти дрібних рибок, він, вистрибнувши з води, розпускає «крила» і летить над поверхнею моря. Подолавши 15-18 метрів, він з бризками падає у воду. Швидкість польоту доходить до 40 км / год.
Дивно, що морський півень здатний видавати звуки, схожі з хропінням, рохканням, бурчанням.Цим він видає своє місце розташування. Звуки він видає протягом усього року, а не тільки в шлюбний період і нерест. За цю здатність його ще називають морською зозулею.
Морський півень може вирости до 75 см і досягти 5,5 кг. Але в Чорному морі, як правило, виловлюють екземпляри довжиною до 35 см і масою до 1 кг.
Французи і турки вважають м’ясо морського півня ніжним, схожим за смаком з парною курятиною
Риба - капля 
Глибоководна риба, що мешкає поблизу Австралії і Тасманії. Надзвичайно рідко зустрічається людиною, і вважається, що знаходиться на межі зникнення.
Зовнішній вигляд цієї дивної і надзвичайно цікавої риби досить химерний. На передній частині морди риби знаходиться відросток, який нагадує великий ніс. Очі маленькі і посаджені близько «носа» таким чином, що створюється зовнішню схожість з «людським» обличчям. Рот досить великий, його куточки спрямовані вниз, чому морда риби-краплі здається завжди має сумний вираз. Саме завдяки своєму виразному «обличю» риба-крапля міцно утримує перше місце в рейтингу найбільш дивних морських істот.
Виростає доросла риба до 30 см. Тримається вона на глибинах 800 - 1 500 м. Тіло риби являє собою водянисту субстанцію з щільністю менше ніж у води. Це дозволяє рибі-краплі «літати» над дном, не витрачаючи на плавання енергію.  У пошуках їжі риба ширяє над океанічним дном з відкритою пащею, в яку набивається корм, або нерухомо лежить на грунті, сподіваючись, що рідкісні безхребетні самі запливуть до неї в рот. 

Також існує багато видів риб:
Риба -метелик

Риба-клоун 

Риба-меч

Риба - хірург

Риба - попугай

Риба - губан



Немає коментарів:

Дописати коментар