субота, 24 травня 2014 р.

Твори для дітей

Юрина рибка

Юра жив у великій і дружній родині. Усі в цій родині працювали. Тільки один Юра не працював. Йому всього п'ять років.
Один раз поїхала Юрина сім'я рибу ловити і юшку варити. Багато риби зловили і всю бабусі віддали. Юра теж одну рибку зловив. оржа. І теж віддав бабусі. Для юшки.
Зварила бабуся уху. Вся родина на березі навколо казанка всілася і давай уху нахвалювати:
- Від того наша уха смачна, що Юра величезного йоржа впіймав. Тому наша уха жирна та навариста, що йоржище жирніше сома.
А Юра хоч і малий був, а розумів, що дорослі жартують. Великий навар від крихітного йоржика? Але він все одно радів. Радів тому, що у великий сімейній усі була і його маленька рибка.

Два хлопчики

Два хлопчики на ставочку
Ловлять рибку в холодочку,
Золотеньку і срібленьку,
І велику, і маленьку.
Прийшла мати рибку взяти,
На вечерю їх позвати,
А хлопчики і не чують,
На рибоньку все чатують.
Із кошиком пішла мати
Вечеряти готувати,
Варить юшечку з линами,
Вихвалятися синами.
Прийшли хлопці, мовчки сіли,
Ось юшечки попоїли
І на возі лягли спати,
Щоб з сонечком разом встати,
Щоб знов піти до ставочка
Ловить рибку в холодочку,
Золотеньку і срібленьку,
І велику, і маленьку.

Окунь 
Окунь риб в ставку ковта 
Проковтнув би і кита! 
Та хотів чи не хотів — 
А нема в ставку китів!

Сом
У сома, сома 
Соменята дома. 
Ну а тих соменят 
Аж сто вісімдесят. 
Каже старший синок:
— В нас підводний дитсадок!

Риби
Є різні риби у воді: 
Товсті, тоненькі і худі, 
Дрібненькі риби-малюки, 
А є й великі — от такі! 
Є войовничі — із мечами, 
Є з довжелезними хвостами. 
Є рибки срібні й золоті, 
Є дуже мудрі, є й пусті... 
Живуть вони в річках і в морі 
І все беруться до розмов, 
Але ніколи не говорять, 
Немов своїх не знають мов. 
Набравши в ротики води, 
Вони мовчать. 
Мовчать завжди: 
В воді не можна говорити, 
Тож риби мовчки мусять жити.


Загадки про риб



В річці риба проживає-

Довгу морду вона має,
Гострі зуби, хижу вдачу –
В річці всі від неї плачуть.
(Щука)


На дні річному проживаю,

Я небезпечні клешні маю,
Довгі вуса, чорні очі,
А вперед іти не хочу!
(Рак)


Вона в морі промисляє,

І людей, і риб лякає.
Гострі зуби в два ряди,
Ось плавець стирчить з води.
Краще б в морі потонула
Ця страшна, бридка _ _ _ _ _.
(Акула)


Що то воно: в воді водиться,

     З хвостом родиться,
     А як виростає,
     Хвіст відпадає?
 (Жаба)



 У воді ми живемо,
 без води пропадемо.
    ( Риби)

  Упіймав Івасик рибу,
     Але витягнути — мука!
     Бо сердита і велика
     На гачок зловилась ...
 (Щука)

    

пʼятниця, 23 травня 2014 р.

Цікаві риби

 Риба - пила                                                                                                                                                        


Вид "Риба-пила" занесена в міжнародну Червону Книгу
Риба-пила (Pristis pectinatus) або звичайний пілорил, зустрічається біля берегів Атлантичного океану, в Середземному морі, біля узбереж Тихого і Індійського океанів. Він досягає 4,8 м в довжину, а можливо, і більш. Досить значної ваги - екземпляр довжиною 4,2 м важив 315 кг, а найбільший зафіксований вага склала майже 2400 кг.
Пілорил розмножується шляхом яйцеживородіння, причому самка приносить 15-20 дитинчат. У ембріонів, що перебувають в утробі матері, рило м'яке, а зуби «пилки» повністю сховані під шкірою до самого народження. Цей вид, як і інші представники сімейства, зустрічається лише в прибережній смузі, часто на глибині настільки малою, що спинні плавці ската виступають на поверхню.
Біля берегів Америки пилорил здійснює сезонні міграції: з південних районів в північні влітку, і в зворотному напрямку восени. Він зустрічається не тільки в морській, але і в солонуватою і навіть прісній воді. Цей вид іноді заходить в річки, піднімаючись високо проти течії. Їжу пілорилів складають головним чином різні дрібні тварини, що живуть у грунті. Для викопування їх з мулу пілорили використовують свою пилку, уживану в цьому випадку в якості лопати і граблів.
Іноді спостерігали, як вони, увірвавшись в зграю дрібних риб (сардина, кефаль), діяли пилкою як шаблею, вражаючи свою здобич, а потім захоплюючи її на дні. Скати-пілорили мають невелике господарське значення. М'ясо їх досить грубе, але цілком їстівне. Небезпеки для людини вони не представляють.


Риба-півень                                                                                                                    

 Морський півень – риба хижа, що відноситься до загону скорпенообразних. Друга її назва – тригла. Її можна одночасно вважати потворною і красивою і, без сумніву, екзотичною. 
У забарвленні спостерігається перевага цегляно-червоних квітів, а ближче до хвостової частини – коричневих. Черевна область сріблясто-біла або світло-рожева. Зяброві плавники в складеному вигляді дотягують до хвоста, зовні вони такого ж кольору, як черево. У розгорнутому вигляді верхня поверхню в бузкових тонах переходить у лілові. По краю плавників йде блакитна облямівка. Ось таку незвичайну зовнішність має морський півень. Фото демонструє всю його нестандартність.
Морський півень не тільки плаває, а й літає. Бажаючи поганяти дрібних рибок, він, вистрибнувши з води, розпускає «крила» і летить над поверхнею моря. Подолавши 15-18 метрів, він з бризками падає у воду. Швидкість польоту доходить до 40 км / год.
Дивно, що морський півень здатний видавати звуки, схожі з хропінням, рохканням, бурчанням.Цим він видає своє місце розташування. Звуки він видає протягом усього року, а не тільки в шлюбний період і нерест. За цю здатність його ще називають морською зозулею.
Морський півень може вирости до 75 см і досягти 5,5 кг. Але в Чорному морі, як правило, виловлюють екземпляри довжиною до 35 см і масою до 1 кг.
Французи і турки вважають м’ясо морського півня ніжним, схожим за смаком з парною курятиною
Риба - капля 
Глибоководна риба, що мешкає поблизу Австралії і Тасманії. Надзвичайно рідко зустрічається людиною, і вважається, що знаходиться на межі зникнення.
Зовнішній вигляд цієї дивної і надзвичайно цікавої риби досить химерний. На передній частині морди риби знаходиться відросток, який нагадує великий ніс. Очі маленькі і посаджені близько «носа» таким чином, що створюється зовнішню схожість з «людським» обличчям. Рот досить великий, його куточки спрямовані вниз, чому морда риби-краплі здається завжди має сумний вираз. Саме завдяки своєму виразному «обличю» риба-крапля міцно утримує перше місце в рейтингу найбільш дивних морських істот.
Виростає доросла риба до 30 см. Тримається вона на глибинах 800 - 1 500 м. Тіло риби являє собою водянисту субстанцію з щільністю менше ніж у води. Це дозволяє рибі-краплі «літати» над дном, не витрачаючи на плавання енергію.  У пошуках їжі риба ширяє над океанічним дном з відкритою пащею, в яку набивається корм, або нерухомо лежить на грунті, сподіваючись, що рідкісні безхребетні самі запливуть до неї в рот. 

Також існує багато видів риб:
Риба -метелик

Риба-клоун 

Риба-меч

Риба - хірург

Риба - попугай

Риба - губан